Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
 

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Uhapšen zbog šale na Tviteru Empty Uhapšen zbog šale na Tviteru Ned Jul 11 2010, 04:39

NASR1

NASR1
Admin
Admin
Uhapšen zbog šale na Tviteru


Jedan muškarac je uhapšen pod optužbom za terorizam i dobio zabranu prisustva na aerodromu u Donkasteru zbog izjave preko Tvitera da će "dići aerodrom u vazduh" ako mu let bude odložen, prenosi "Dejli telegraf".

Pol Čejmbers je napisao poruku šestog januara, kada je sneg pretio da odloži njegov let u Irsku 15. januara. "Aerodrom 'Robin Hud' je zatvoren. Imate nedelju dana da se saberete i rešite taj problem inače ću dići aerodrom u vazduh!", napisao je Čejmbers na Tviteru. Iako su se većina njegovi prijatelja smejali ovoj šali, neko je pretnju ozbiljno shvatio i pozvao policiju, koja je došla kod njega. "Moja prva misao je bila da je možda neki od članova moje porodice doživeo nesreću. Onda su mi policajci rekli da sam uhapšen zbog terorizma i dali mi odštampan primer moje strane na Tviteru", izjavio je Čejmbers (26) za list "Independent".


On je uhapšen pod sumnjom da planira da digne u vazduh aerodrom "Robin Hud" u Donkasteru i odveden u policijsku stanicu gde su ga sedam sati ispitivali.

"Morao sam da im objasnim sve u vezi sa Tviterom, jer oni nikada nisu čuli za njega. Glavni ispitivač me je stalno pitao 'Da li razumeš zašto se ovo dešava?' i ponavljao da je to zbog toga što živimo u svetu gde su bombaški napadi stalna pretnja."

On je pušten pod kaucijom, policija će i dalje istraživati slučaj, a njegova poruka je izbrisana iz njegovog kompjutera. Njemu je i zauvek zabranjen pristup aerodromu "Robin Hud".

"Nikada nisam ni pomišljao da bi mogli da me uhapse zbog bezazlene šale na Tviteru. Ja sam skroz mirna i bezopasna osoba", rekao je Čejmbers.

http://www.zabava.forumotion.co.uk

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

 
  •  

Ćaskanje
Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions